Rumeli Cd. Zafer Sk. Meral Apt. Nişantaşı/İSTANBUL

0212 233 94 84

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, çeşitli nedenlerden ötürü renk değiştirmiş dişler için ideal bir kozmetik çözümdür. Sigara, çay, kahve ve kola gibi asitli içeceklerin fazla tüketiminden, eski dolgu, protez ve kaplamalar, antibiyotik veya aşırı florid tüketiminden dolayı dişlerde lekelenmeler oluşmaktadır.

Diş beyazlatma (bleaching), dişlerin yüzeyinde oluşan renk bozulmalarını gidererek dişe doğal bir beyazlık kazandırılması işlemidir. Ağız hijyeni yeteri kadar önemsenmediğinde dişler daha kısa sürede doğal renginden uzaklaşmaktadır.

Diş beyazlatma (bleaching) iki yöntemle yapılır.

Ev Tipi Diş Beyazlatma

Hekim tarafından hastaya özel olarak hazırlanan plakları, hastanın kendi başına kullanmasına dayalı uygulamadır. Hekim, hastanın ağız ve diş kontrolünde ölçülerini alarak hastaya özel plaklarını hazırlar. Hekim tarafından hastaya plaklara ne kadar beyazlatma jeli sürmesi gerektiği konusunda bilgi verilir. Hasta ortalama günde 5-7 saat arasında plakları kullanır. Genellikle uyku esnasında kullanılması önerilen plakları, ortalama 5 ila 7 gün kullanılan plaklar sayesinde planlanan renk tonuna kavuşulur.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma

Ofis tipi diş beyazlatma yöntemi ise klinik ortamında hekim tarafından uygulanan, ev tipi diş beyazlatmaya göre daha kısa sürede sonuç veren diş beyazlatma yöntemidir. Yaklaşık olarak 1–1,5 saat arasında tamamlanır. Hekimin uygun görmesi durumunda ilave seanslar da eklenebilir.

error: Bu içeriğin izinsiz kopyalanması ve paylaşılması yasaktır!